Drukuj
Kategoria: Wydarzenia

Drodzy uczniowie i uczennice naszej szkoły!

            Jak wiecie, przeżywamy obecnie nowy i trudny dla nas wszystkich czas. Szkoły i inne palcówki oświatowe zostały zamknięte, aby uchronić nas wszystkich, a przede wszystkim dzieci i młodzież przed zachorowaniem.

            Szkoły zostały zamknięte, ograniczono ilość kontaktów, ale przecież człowiek to nie tylko ciało, ale także serce, umysł, duch. To wszystko zostaje wolne. Dlatego chcemy, mimo tej specyficznej sytuacji, być przy Was i dalej pomagać Wam we wzroście, rozumieniu świata, innych i siebie.

             Nie spotykamy się już na lekcji, nie rozmawiamy na korytarzu, nie słuchamy wspólnie piosenek. To jednak nie znaczy, że Was zostawiliśmy, czy przestaliśmy o Was myśleć. Nie możemy się spotykać, bo takie są wymogi sanitarne, których wszyscy musimy przestrzegać. Ale dalej pozostajemy dla Was, chcąc, choć na odległość zrobić to, co zrobić można.

            Szkoła i nauka są dla Was także szansą, aby uczyć się samorozwoju, dyscypliny, rozwijać swoje hobby i zainteresowania. Kształtować wasz umysł, wolę, ducha. Dlatego chcemy, mimo wszystko, wysyłać Wam lekcje. Polecać ciekawe teksty do czytania, zadania, propozycje ćwiczeń. Proszę, nie zaniedbajcie tego. Uczcie się tego, czego uczyć się możecie, odrabiajcie zdania, zobaczcie, czy może sami chcecie nad czymś więcej popracować? Pomagajcie sobie nawzajem, spróbujcie wyjaśnić dany temat koledze czy koleżance. Uczcie się współpracy, pomocy, odkrywajcie nowe możliwości i talenty. Postaramy się przygotować to w taki sposób, abyście mogli sobie z tym poradzić i nie bójcie prosić o pomoc waszych kolegów czy koleżanek.

            Życzymy Wam dużo dobra, mamy nadzieję, że niedługo się spotkamy. Po każdej nocy jest dzień, a po burzy – często na niebie pojawia się tęcza. Pamiętajcie o tym, że nie jesteście sami. Pozdrawiamy Was serdecznie – Wasi nauczyciele.