Dnia 22.02.2020r. wybraliśmy się do malowniczo położonego gospodarstwa Ceglany Dom, który znajduje się  w przysiółku Koruszka, niedaleko Milicza w sercu Doliny Baryczy. Dzięki gościnności właścicieli -państwa Moczulskich mogliśmy bliżej zapoznać się z hodowlą alpak,  a także doświadczyć bliskiego kontaktu z tymi zwierzętami.

18 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Z tej okazji nasi uczniowie przygotowali pod okiem pani Moniki i Karoliny pracę plastyczne - postać Kubusia o małym rozumku. W czasie gdy dzieci przygotowywały prace , panie czytały znaną wszystkim książkę.

Jednym z zadań współczesnej szkoły jest przygotowanie uczniów do życia w społeczeństwie informacyjnym. Znalazło to odbicie wśród ogólnych zadań szkoły zapisanych w Podstawie programowej kształcenia ogólnego. Technologia informatyczna wykorzystywana jest również na zajęciach wychowania fizycznego. Przykładem takich zajęć może być np. gimnastyka.

W naszej szkole, jak co roku, na jeden dzień czas się zatrzymał. Nadeszło Boże Narodzenie – a właściwie, pierwszy zwiastun, bo przecież Boże Narodzenie jest cały czas. A dlaczego cały czas? Bo ciągle tęsknimy za miłością, taką prawdziwą, za sprawiedliwością – dla wszystkich, nie dla niektórych, za miłosierdziem, hojnym, nie „na odczep”. Tęsknimy za nadzieją, co przekracza góry, za wiarą, co rozświetli każdą ciemność. I właśnie wtedy, gdy w tęsknocie wyciągamy do Boga ręce – On przychodzi, by ukoić, pocieszyć, uzdrowić.

Kochani! pełna mobilizacja!

Każdego odwiedzającego naszą stronę prosimy o zagłosowanie na projekt edukacyjno-wychowawczy ,,Twórczo na zdrowie’’. Poniższe zdjęcie to logo projektu dla łatwiejszego jego zidentyfikowania.

Projekt realizowany w naszej szkole został zgłoszony przez lidera grupy panią Katarzynę Wołoszyn do X edycji ogólnopolskiego konkursu Nowej Ery

,, Projektanci edukacji” (dawniej ,, Projekt z klasą”).

Internauci głosują on-line na zgłoszone pomysły w dniach od 2 do 13 grudnia 2019 r.

 

Aby oddać głos w konkursie, wejdź na stronę projektanciedukacji.pl, zakładka „Konkurs”.

  1. Możesz oddać jeden głos dziennie na jeden projekt w każdej kategorii wiekowej.
  2. W „Galerii Pomysłów” znajdziesz listę pomysłów, które biorą udział w głosowaniu.
  3. Kliknij przycisk „Głosuj” przy wybranym pomyśle.
  4. Wpisz swój adres e-mail i zatwierdź przyciskiem „OK” (jeśli głosujesz pierwszy raz, system poprosi Cię o uzupełnienie danych niezbędnych do udziału w głosowaniu).
  5. UWAGA! Każdy oddany głos należy aktywować linkiem, który zostanie wysłany na wpisany adres e-mail. Masz na to czas do północy.
  6. Głosowanie trwa 12 dni.

Walczymy o grant w wysokości 2000 zł, które grupa projektowa (lider, nauczyciel wspierający – Aleksandra Kocur odpowiedzialna za wolontariat

w szkole oraz uczniowie klas 4-8) chce przeznaczyć na potrzebne im materiały plastyczne i szkolenie z ceramiki.

W projekcie opisano działania plastyczne grupy na rzecz milickiego schroniska dla zwierząt i wrocławskiego hospicjum dla dzieci.

Edukacja przez sztukę, na którą bardzo mocno nastawiona jest nasza szkoła, pomaga kształtować młodych, zdolnych ludzi chętnie dzielących się sercem, wiedzą i umiejętnościami z innymi, co stanowi o wyjątkowości projektu.

Młodzież dzięki takiej edukacji i wychowaniu, w których wytwór rękodzielniczy nie jest istotny sam w sobie lepiej poznaje nie tylko siebie ale i otaczającą ją rzeczywistość i jej różnorodne interpretowanie. Przybliża właściwe wartości w dobie bliskiej ich upadku.

Głosujcie i mocno trzymajcie za nas kciuki.

 

                                                                    Pozdrawiamy

 

      społeczność Dolnośląskiego Zespołu Szkół przy Wielospecjalistycznym Szpitalu w Miliczu